Sessions are held over free Skype or FaceTime, enabling work with clients living

 in any corner of the world. The only requirement is a good internet connection and a computer, tablet or smartphone with a camera.

 

To begin therapy by Skype or directly in the office, arrange to mail or telephone for a specific date for the first free consultation, which lasts up to 30 minutes. During this meeting I answer questions, we set the aims  and make a plan of action.

 

 

 

If you decide to have therapy sessions with me, we agree what we are going to work on, how often, and we set a schedule

The therapy is tailored to your needs and the issue you would like to work on.

Methods of Treatment:

 • Method WHH (Whole-Hearted Healing) - Peak States Therapy

  Method WHH (Whole-Hearted Healing), (Peak States Therapy) is a method of therapeutic work healing mental, physical and emotional injury.

   

  Also it forms the basis of understanding spiritual experiences. It assumes that the states when we positively feel: mentally, physically and emotionally,which are usually regarded as exceptional, are  natural conditions appurtenant to everybody.

   

  Working with this method, based on Triune brain is to observe symptoms of the body, emotions and thoughts, and release the symptoms by using  very effective, simple techniques.

   

  These techniques may also be independently used by the customer after the session. After a few sessions, you can see  the significant changes  in the quality of your life.

   

  This method combines biology, psychology, experiences of peak states, peak states, shamanism and religion into one simple system.

   

  Books on this subject:

   

  `Peak states of consciousness. Theory and  applications` Volume 1 by Grant McFetridge

   

  `Subcellular Psychobiology. Diagnosis Handbook` by Grant McFetridge Ph.D.

   

  `Peak States of Consciousness Theory and Applications` Volume 2 by Grant McFetridge with Wes Gietz

   

 • FAMILY CONSTELLATION ACCORDING TO BERT HELLINGER

  Family Constellation according to Bert Hellinger  is a short-term therapy on the orders of our lives.

   

  These orders relate to mum and dad, siblings, grandparents or our biological family and the family we assume after leaving the family nest. This method leads us to order in our lives regardless of what the relationship with other people, money, health we have now.

   

  During the therapy we get to know ourselves, our

  inner motives but also the external forces acting on us, which we had not  not known at all previously.

   

  Often mysteries that exist in our family affect our lives, excluded people, children subjected to abortion, crime, mentally ill people, accepted patterns of behaviour of others, for example persecutors or victims. It all affects us so strongly that we can not at all find ourselves.

   

  This therapy allows you to find healing. On the occasion heal entanglement in life, remorse, guilt, a sense of being a victim or a persecutor to feel love for yourself, stop looking for love outside and be able to realize ourselves.

   

  Bert Hellinger in one of his books entitled "The love of the Spirit," said: the exchange of giving and taking brings wealth and  wealth is accompanied by a feeling of accomplishment. I encourage you to such an exchange in life.

   

  The setting is that from the workshop participants are selected those which represent the most important members of the family. We are then able to see the family working mechanisms and their healing. When you work individually or through Skype, family members represent individual figures. The image is shown as in the picture below.

 • UNITY THERAPY

  Unity therapy (Wewnętrzna jedność)-wg. Tal Laks - metoda terapeutyczna, której celem jest wprowadzenie jedności  w poczuciu wewnętrznego `ja` klienta.

   

  Im bardziej jednolite jest `wewnętrzne ja` tym bardziej harmonijne jest życie.

   

  Rozerwanie tej jedności leży u podstawy wielu problemów jak i budowania

  koncepcji siebie i świata.

   

  Praca tą metodą polega na znalezieniu przez rozmowę części, które nie są ze sobą w jedności a następnie integracja tych części w drodze medytacji.

Articles:

 • WHH  - Grant McFetridge’a a walk down Beauty way

  Jak mówi Grant McFetridge, jego życie od dziecka wydawało się piękne,niezależnie od tego, jak okropne rzeczy mu się przydarzały. Dowiedział się dużo później, że był jednym z tych szczęściarzy, którym dane było narodzić się, że stanem świadomości zwanym „Piękną Drogą” ( „the Beauty Way”).

   

  Różnice między nim a jego rówieśnikami były niezauważalne zarówno dla niego, jak i dla innych.

   

  Dopiero gdy przekroczył dwadzieścia lat uświadomił sobie jasno, że jest jednak inny niż ludzie, których znał. Nie mając lepszego wytłumaczenia, przyjął, że wynika to z różnic kulturowych.

   

  Wszystko zmieniło się, gdy w wieku 29 lat, podczas bardzo traumatycznych wydarzeń w jego życiu wrócił do stanu „przeciętnej świadomości”.

   

  Jak mówi, było to dla niego jak wtrącenie do piekła. Ludzie zwykle nie uświadamiają sobie, w jak marnym stanie świadomości się znajdują; nie mają po prostu poziomu porównawczego, z wyjątkiem może tylko krótkich mgnień szczęścia.

   

  Dla Granta był to początek długiej i ciernistej drogi, początek konkwisty, którą zaczął prowadzić, żeby odzyskać to, co utracił. Miał w zanadrzu kilka atutów, które teoretycznie powinny mu pomóc w poszukiwaniach.

   

  Po pierwsze: dokładnie wiedział jakie są różnice w stanach bycia i mógł je wyrazić w czystym języku angielskim.

   

  Po drugie: wiedział, że jest to stan bycia, który może mieć KAŻDY, miał go przecież od 29 lat!

   

  Po trzecie: wiedział, że to nie praktyki duchowe, nie terapia czy bycie dobrą osobą pozwoliło mu osiągnąć ten stan – miał ten stan od kołyski, ale w żadnym wypadku nie świadczyło to, że był doskonałym, duchowo rozwiniętym dzieckiem.

   

  Znalazł duchowych nauczycieli, ale ku jego najwyższej konsternacji nie mieli oni najmniejszego pojęcia, o czym Grant mówi. Duchowe praktyki, które zaczął wykonywać z wytrwałością graniczącą z fanatyzmem, nie przyniosły mu stanu jakiego potrzebował. W tym czasie, praktykując pewne techniki, przeżył klika szczytowych doświadczeń duchowych i szamańskich. Co go zadziwiło, były one

  zabawne, ale ale nie były tym, czego szukał. Nie mógł zrozumieć, co się dzieje w jego psyche.

   

  W tym czasie pracował jako odnoszący sukcesy konsultant w inżynierii elektrycznej i wykładowca uniwersytecki trenujący innych, jak szukać i rozumieć ukryte prawidła, leżące u podstaw różnych procesów. Uczył się praktycznie każdego modelu, przekonania i praktykował wszystko, co mógł znaleźć. W jego rozumieniu nic nie przybliżało go do właściwej drogi, a jego doświadczenia były

  często w sprzeczności z tym, co czytał.

   

  Zaczął w tym czasie chorować tak poważnie, że jego życie znalazło się w zagrożeniu. To pchnęło go do uczenia się technik uzdrawiania fizycznego i emocjonalnego. Był już bliski śmierci, gdy jego przyjaciel uleczył go, stosując zmodyfikowaną wersję Oddychania Holotropowego Stanislava Grofa. Wtedy stało się dla niego jasne, że powodem choroby była ogromna rozpacz, której doświadczył w

  wieku 29 lat. Sprawiło to, że podjął podświadomą decyzję, że dalsze życie w tym stanie nie ma sensu. Uświadomiło to Grantowi, jak ważne jest emocjonalne zdrowie, zdecydował więc uzdrowić wszystko, co było w jego psyche.

   

  Aby tego dokonać, wynalazł i rozwinął technikę WHH (the Whole-Hearted Healing – Uzdrawianie Całym Sercem), jako że nie było w tym czasie dostępnej szybkiej, efektywnej i trwałej techniki uzdrawiania. Eliminując swój traumatyczny materiał, Grant uświadomił sobie „trójcową” naturę mózgu. (Później odnalazł w

  literaturze, że w roku 1960 odkrył ją Paul MacLean, ale ten fundamentalny zdawałoby się przełom w zrozumieniu rzeczywistych ukrytych biologicznych podstaw dynamiki psyche nie znalazł nigdy zrozumienia wśród psychologów. I ciągle, aż do tamtego dnia, były praktycznie nieznane.)

   

  Mówiąc w skrócie, nasz mózg podzielony jest na części, z których, u człowieka w „przeciętnym stanie świadomości”, każda działa niezależnie. Te części, chociaż mają swoje naukowe nazwy, znamy jako ciało, serce i umysł. Są także jeszcze inne mózgi, ale o nich większość ludzi wie już znacznie mniej. Z tym wglądem, Grant

  uświadomił sobie że wiele (chociaż nie wszystkie) ze szczytowych stanów świadomości pojawia się, gdy mózgi te są ze sobą połączone i gdy pracują razem, jako zjednoczony organizm. I że stan który Grant utracił pojawi się, gdy pewne mózgi połączą się ze sobą.

   

  Teraz, chociaż Grant zrozumiał CO jest niezbędne by odzyskać swój „Spacer Piękną Drogą”, ciągle nie wiedział JAK to uczynić. Było tak wiele ślepych ścieżek w jego próbach zrozumienia, włączając w to wszystkie te duchowe i szamańskie doświadczenia… Postanowił więc uzdrawiać cały swój traumatyczny materiał, jedno wydarzenie po drugim, aby metodą prostej eliminacji znaleźć to, co spowodowało, że jego mózgi rozłączyły się. Nie było to zbyt eleganckie podejście, ale Grant nie miał na razie lepszego pomysłu. Ciągle miał zapewnioną pomoc kilku bardzo odważnych ochotników którzy wystąpili jako jego świnki doświadczalne, bez nich

  prawdopodobnie nie mógłby niczego zdziałać.

   

  W końcu, po sześciu miesiącach, kluczowy problem został przełamany i znaleziono rozwiązanie. Doprowadziło to Granta do sytuacji, że wszystko to, co czytał i czego doświadczył w końcu połączyło się elegancko w prosty „Model Wydarzeń

  Rozwojowych” („developmental events model”). To był szczytowy okres w jego życiu! W końcu zrozumiał, co powoduje wszystkie te inne niezwykłe stany świadomości oraz szczytowe doświadczenia i co robić by przywoływać je efektywnie. Stwierdził, że wyszedł daleko, daleko dalej, poza swój pierwotny cel, którym było odzyskanie stanu „Spacer Piękną Drogą” – dalej niż mógł sobie

  wyobrazić. Fundamentalny przełom, jakiego dokonał, prowadził do wielu różnorakich odkryć na polu uzdrawiania, duchowości i innych podstawowych pytań rodzaju ludzkiego.

   

  Na podstawie artykułu „Introduction to Peakstates”oraz książki Granta McFetridge

  „Peak States of Conciousness –Theory and Applications” opracował:

   

  Edward Rodziewicz

CONTACT FORM